Müfit Semih BAYLAN
Müfit Semih BAYLAN

Hanzo

12 Mart 2019 Saat: 11:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.519 kez okunmuştur

 Cebinde, nereden geldiği belli olmayan parayla dolaşan “hanzolar” vardır. Kafası sinek kaydı kazınmış, bir de parlatıcı mı ne sürerler, onun için pırıl pırıl parlar.

Çevresinde bir sürü yalaka, yalayıcı, avantacı, tornadan çıkma dokunsan cırt diye yırtılacak cinsten kadınlar, altında en irisinden kurşun geçirmez dört çeker.

Bu dört çekerler genelde RangeRover cinsinden olur; restoran, bar, gece kulüp kapılarında ayakta karşılanırlar. Bu karşılanma sırasında mutlaka güvenlik ile öpüşmeler, tercihan kafa toslaştırarak selamlaşmalar, sonra içerde illaki masadan kalkıp uzaklaşarak yapılan telefon görüşmeleri falan…filan...

Bu arada ‘hanzo’ abimizin salonsalomanje ofisindeki iki buçuk metrekarelik masasında, saatli maarif takvimine benzer bir ajanda dışında hiçbir dosya, defter, evrak yoktur. Ve her şey bu ajandaya not edilir, göz gezdirilir, buradan bakılır, okunur, konuşulur, ne işiyse artık işler takip edilir.

Ayrıca masada aksesuar olarak küllük ve kalemlik vardır!

Niye orada oturduğu, ne iş yapar, kimin nesidir kimin fesidir belli olmayan, gözleri boşlukta dolaşan, mutlaka kuaförden yeni çıkmış, yine dokusan yırtılacak cinsten her gün farklı bir legs and stocking mini skirt porno film başrol oyuncusu tadında giyinen farklı bir seksi hatun vardır.

Bu abimizin tanımadığı yoktur; icabında herkese selam gönderir, selam alır. Lâkin ne hikmetse uçan kuşa da borcu vardır. Hatta her konuda sayısız mahkemesi vardır. Zaten sabıkalıdır. Faili meçhullere de adı karışmıştır. Kredi verenler, iş ortakları, bankalar, şirketler peşindedir. Ama o hep yerindedir. Ne kadar alacaklı, problemli, davacı, düşman varsa çayını kahvesini viskisini içmeye ofise uğrar. O en pişkin tavrıyla baş yalakasına emir verir "akşama zırt ocakbaşından on iki kişilik yer ayır!"

Bu adamın cebindeki parayı al, onu çay kaşığında boğmak için herkes sıraya girer! O başka.

Bunları niye yazdım?

Raiting rekorları kıran televizyon dizilerinde de hiç eksik olmayarak izleyicinin gözüne sokulan bu tipi yani ‘hanzo’ abimizi, AKP eliyle 16 yılda tesis edilen devlet yapımıza benzetiyorum...

Artık siz bir zahmet özdeşleştirin, meseleyi yerli yerine oturtun. Komşularla sıfır sorun diyen bu devlet son Rusya olayıyla birlikte, sorunsuz sıfır komşuya kadar geldi!

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

28 Şubat ve Başkanlık Sistemi!27 Şubat 2019 Saat: 23:06
Sarı Yelekliler10 Aralık 2018 Saat: 12:32
Batı Kültürü!27 Kasım 2018 Saat: 16:46
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑