Müfit Semih BAYLAN
Müfit Semih BAYLAN

Ülkeyi Terk Eden Malta Vatandaşları!

8 Ocak 2019 Saat: 13:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.344 kez okunmuştur

Ülkemizin yaşadığı ağır koşulların her geçen gün daha da ağırlaşması üzerine, sermaye sınıfının yaşadığı paniğe hep birlikte tanık oluyoruz. Bunun en belirgin olanı, Sabancı ailesinin maaile Malta Vatandaşı olduklarına dair medyaya düşen haberlerdi.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti iki kurumun ihanetine uğramıştır:

1- Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesinin,

2- Bütün sosyal kazanımlarını ve servetlerini, zenginliklerini Türkiye Cumhuriyeti’ne borçlu olan Türk Burjuvazisinin (ağırlıklı olarak İstanbul Sermayesi) ve Türk Sermayesinin.

1951’de Bayar - Menderes ikilisinin Türkiye’yi NATO üyesi yapmasından sonra, Türk Silalhı Kuvvetleri’nin komuta kademesi, Kurtuluş Savaşı (Kuvvay-i Milliye) ruhunu ve yönetim biçimini giderek yitirmiş, kendi ülkesinde başta Kemalistleri ve yurtseverleri, sonrasında sol ideolojiyi, sosyalistleri baskı altına alıp tasfiye etme girişimi içinde olan, NATO’nun yeşil kuşak projesinin sonucu olarak Türkiye’de dinci gericiliğin önünü açan ve bunun yerleşmesi, yeşermesi için çaba sarfeden bir kuruma dönüşmüştür.

27 Mayıs 1960 ihtilalini ayrı tutarsak tüm askeri darbeler bu amaçla yapılmıştır.

Bu şekilde darbe üstüne darbe yaşayan Cumhuriyet rejimi, kala kala kendi tüm kirli işlerini gördürdükleri sermaye sınıfının eline kaldı. Onlar da gelinen bu süreçte ülkede yaşam ve manevra alanlarının kalmadığını görerek ülkeyi terk etmenin yolunu seçtiler.

Türk Sermayesi tüm bu süreç içinde, Cumhuriyeti korumak için hiçbir çaba göstermeyip, aksine Cumhuriyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesi tarafından tasfiye edilmiş sol düşüncenin karşısında iyice güçlenmiş olan sağ - dinci ideolojinin; bir başka deyişle Cumhuriyetin varlık nedeni olan ilkeleri inkar eden güçlerin eline teslim etti. Oysa Türk sermayesi bilmeliydi ki, Türk sermaye sınıfı onlar için, bir küfür rejiminin (Dârü’l-Harp) çürümüş, kokuşmuş unsurlarıydı ve sadece bundan ibaretti.

Türk sermaye sınıfı bu gerçeği hiçbir zaman görmedi ve hatta görmek istemedi. İşte bu nedenle Cumhuriyet rejimi kala kala; Cübbeli Ahmet Hoca gibi kadınların cariye olduğunu, erkeklerinde bu cariye kadınların efendisi olduğunu televizyonlarda anlatan tuhaf, ortaçağ artığı, Emevi yobazlığını Türk toplumuna Müslümanlık diye dayatan dinci kişilerin eline kaldı. Türk sermaye sınıfı; özellikle liberallerin de desteği ile yarattığı bu cehennemde yapacak bir şeyleri, manevra yapabilecek alanları kalmayınca, Cumhuriyeti bu ortaçağ artığı zihniyete teslim edip şimdi ülkeyi terk etmenin yolunu seçiyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hanzo12 Mart 2019 Saat: 11:15
28 Şubat ve Başkanlık Sistemi!27 Şubat 2019 Saat: 23:06
Sarı Yelekliler10 Aralık 2018 Saat: 12:32
Batı Kültürü!27 Kasım 2018 Saat: 16:46
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑