KARADENİZ

Mustafa Fadıl Yoloğlu’nu isyan ettiren olay!

Trabzon’un değerli sanatçılarından Mustafa Fadıl Yoloğlu, başına gelen bir olayı paylaşarak isyan etti.

27 Şubat 2019 Saat: 22:24
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.264 kez okunmuştur

Mustafa Fadıl Yoloğlu’nu isyan ettiren olay!
Mustafa Fadıl Yoloğlu’nu isyan ettiren olay!

Yoloğlu’nun kaleme aldığı yazı şöyle;

 

Ben, Erdoğdu Mahallesi Gazi Sokak'ta oturmaktayım. Atadan, dededen bu mahalleliyiz. Yaklaşık 140 yıldır burada oturmaktayız.

Dün akşam geç saatlerde eve geldiğimde evimin önünde aracımı park edecek yer bulamadığım için aracımı, kiracımız olan dükkanın önüne yarısı yolda yarısı da kaldırımda olacak şekilde park ettim. Bu caddede benim gibi park eden yüzlerce araç var.

Bugün öğlenden sonra aracımla bir yere gitmem gerekiyordu. Aracıma binmeden ön camında bir pusula gördüm. Hemen alıp okumaya başladım. Aynen şöyle yazıyordu:

SAYIN SÜRÜCÜ 2918 sayılı Karayolları trafik kanununun 61. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Emir ve Yasaklar Yönetmeliğinin 11. madde J fıkrası gereği aracınıza (Kaldırım İşgali) park ihlalinden dolayı yasal işlem yapılmıştır. ....................... içerisinde Zabıta Dairesi Başkanlığı Trafik Amirliği bürosuna uğramanız gerekmektedir.

İşlem Tarihi : 27.02.2019 Zabıta Memuru Araç Plaka : .................. Sicil no: .......... Saat : 09.45 Suç Yeri : ..............

(Noktalı yerleri özellikle doldurmadım.)

Erdoğdu Mahallesi'nin tepesinde yarısı kaldırıma, yarısı yola çekilmiş araca ceza yazan belediye çalışanlarına hiçbir şey söylemeyeceğim. Ancak şehrin göbeğinde, Tanjant'ta, sokak aralarında, pastane ve kafeterya önlerinde vs. park etmiş araçlara ceza yazmayan belediye çalışanlarına ve özellikle Büyükşehir Belediye yetkililerine dava açacağım.

Bu cezanın ne olduğu önemli değil; ancak birilerine göz yuman yalakalara da dava açacağım.

*Mahallenin en sakin yerini denetleyeceğinize Bedestan Sokak'taki kaldırım ve sokak ihlallerini denetleyin! *Otobüs duraklarındaki park suçlarını denetleyin! *Şehrin tam göbeğinde rastgele park edip dörtlülerle poposunu kurtarmaya çalışanları denetleyin! *Uzunkum Mevkii'nde aracın yarısı anayolun üzerindeki ve kaldırımlara çekilen araçları denetleyin! *Bölge Trafik Amirliği'nin az ilerisinde yer alan işyerlerinin önünde vatandaşın geçiş hakkını gaspeden ve park işgali yapan araçları denetleyin! *Sahilde özel bir hastanenin önünden başlayıp neredeyse tünele kadar olan park yasaklarını denetleyin! *Kemerkaya Cumhuriyet Caddesi'deki keyfiliği denetleyin! *Evimin önüne park ettiğimde gelip aracıma çarpanları kameralarla denetleyin! *Mahallelerde midibüs, otobüs ve kamyonların park yasaklarını denetleyin! *Sahillerde park edeceğimiz yerlerin darmadağın edildiği park alanlarını denetleyin! *İşyerlerinin önüne koyulan "park edilemez" tabelalarını denetleyin! *Atatürk Alanı'ndaki -özellikle İskenderpaşa Camii önünde- park ihlallerini denetleyin!

Bunları gerçekleştirdiğinizde belediyenin çok büyük gelir elde edeceğine inanıyorum! Ancak bunları yapabilecek yürekli çalışanlara ve yetkililere ihtiyaç var!

Büyükşehir Belediye ve Ortahisar Belediye Başkanlarımızı göreve davet ediyorum. Gerekirse yılda bir kez işgaliye parası verelim; ama çalışanlarınızın keyfi uygulamalarına lütfen müdahale edin! Etmezseniz sizler de onlar kadar suçlu olursunuz!

Bundan böyle cep telefonumla ya da gerekirse fotoğraf makinemle çekeceğim bu tür ihlallerin de takipçisi olacağım!

Borcumu da en kısa sürede ödeyeceğimi taahhüt ederek tüm Trabzonlu vatandaşlarımı da uyarmanın vatandaşlık görevim olduğunu beyan ediyorum.

Tüm Trabzon halkına ve Başkanlarımıza saygılarımla...

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑