Sefa ŞAHİN
Sefa ŞAHİN

Kucak Dolusu Yeni Yıl Mesajım Var

31 Aralık 2018 Saat: 20:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.506 kez okunmuştur

Evet, bir yılı daha geride bıraktık. Acısıyla, tatlısıyla, hüznüyle, göz yaşıyla, ihanetlerle, yalanlarla…

  Ne çok hayal kurar insanoğlu…

Geride kalan 2018 bizden çok şey götürdü…

Belki hayatımızdan çıkarttığımız insanlar veya eşyalar oldu. Belki hayatını kaybeden insanlar oldu… Çok acı olaylarda yaşadık belki de çok tatlı olaylarda…

Yaşadığımız olumsuzluklara rağmen hayatımıza devam ederken bizi ayakta tutan en temel neden umut. Hep daha iyi olacak gibi, her gün daha iyisini yaşayacak gibi başladık günümüze… Şimdi de yeni yılda daha iyisini yaşayacakmış gibi umut etmeye devam ediyoruz. Kötü şeyler bekleyerek yaşanmaz ki.. Hepimizin bildiği gibi bu yeni yılda da olumlu olumsuz bir çok olay daha yaşayacağız…

Net olan bir şey var ki sonsuz mutluluk yada mutsuzluk diye bir şey yok. “Ne oldum değil, ne olacağım” diyerek yaşamaya devam etmeliyiz.

Yeni yıla kimileri partilerde koparak, Kimileri ailesiyle mandalina yiyerek, kimileri televizyon karşısında uyuyup kalarak girecek... Bazıları da “gavur bayramı, onlar bizim kurban bayramlarımızı kutlamıyor” deyip tavır alacak. Kutlamalardan uzak duracak. En kötüsü de kimileri kimsesiz, yalnız, soğuk sokaklarda içine işleyen umutsuzlukla yeni yıla merhaba demiş olacak…

 Bende bu yıl kutlamayacak kitlenin içinde yerimi aldım. Zararın neresinden dönersen kardır mantığı ile yaşamıma devam ediyorum.

Sonuç olarak herkes  00:00 dan itibaren yeni yıl 2019 a girmiş olacak. Bildiğimiz net bir şey var yarın uyandığımızda herkes aynı güne uyanacak.

 Siz Sevgili HaberBK okurları, benden yaşça büyük olan veya yaşça küçük olan,  gönül bağıyla bağlı olduğum sevgili okurlarım… Tabi ki kutlayanlara saygım sonsuz belki seneler sonra bende mecbur kalıp veya duygularımın değişmesi nedeniyle kutlayan kitle tarafına geçiş yapacağız.Bileyiz, geleceğin ne getireceğini. İnsan duyguları çok değişkendir. Arkadaşlar bu yüzden sadece buraya anlık hissettiğim veya hissedeceğimi zannettiğim duygularımı yazıyorum. Yalan değil ama böylede gitmiyor hayat.. Her zaman derim insan duygu ve düşünceleri hep değişir. Belki de yaralarımız hala devam edecek 2018 den bir iz hep kalacak içimizde bazılarımız ders alacak, bazılarımız almayacak şunu söylemek istiyorum “aaa 2019 geldi herşey geride kaldı” mantığı yanlıştır.  Geçmişe dair izler kalır.  Sadece kapatırız. O kadar. Görmek istemezsin, hissetmek istemezsin, okadar yani.. Demem o ki her yıl bizden biraz alıyor, biraz veriyor. Güzel umutlar yani bir şeyler elde ediyorsak bir şeyleri kaybediyoruz. Arkadaşlar sadece istiyoruz. Yeni yıl geldi iste, insanoğlu her zaman ister, istemeli… Ama yeni yıl olduğu için değil çok lüks bir yerde pahalı  yemek yedin veya da çok ucuz bir yerde yemek yedin yine acıkıyorsun yine acıkıyorsun o yüzden önemi yok ne yediğinin, nerede kutlama yaptığının.  Herşey insan olmakta, kalp kırmamakta..

 Size yeni yılda tek dileyeceğim güzel dileğim,  kalp kıracağınız olaylardan yaratanın sizi uzak tutması…Kalbinizi temiz tutmak en büyük hedefiniz olsun, onu temiz saklamak amacınız olsun. Olur mu? iyi düşünün, güzel düşünün ve istediğiniz doğrultuda çabalayın.

2018 yılının son yazısını da böylece sizlere aktarmış oldum. Umarım keyif alarak okumuşsunuzdur. Seneye görüşürüz J Bu espriyi de yapmasam olmazdı. Sizleri seviyor, kucak dolusu sevgiler gönderiyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

MERHABA…25 Kasım 2018 Saat: 19:13
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑