SİYASET

"Talihsiz Bir Beyan Oldu"

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız'ın "Belediyeler yüzünden birçok projemizi yapamadık" sözünün en hafif bir değerlendirme ile çok TALİHSİZ bir beyan olduğunu ifade etti.

1 Ocak 2019 Saat: 13:32
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.347 kez okunmuştur

Talihsiz Bir Beyan Oldu
"Talihsiz Bir Beyan Oldu"

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 29 Aralık 2018 tarihinde Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız'ın "Belediyeler yüzünden birçok projemizi yapamadık" sözünün en hafif bir değerlendirme ile çok TALİHSİZ bir beyan olduğunu ifade etti.
Başkan Genç yaptığı açıklamada bizler işlerimizi, "Her yiğidin yoğurt yiyişine göre değil, hukuka ve yürürlükteki mevzuata göre yapıyoruz" diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

Ortahisar Belediyesi olarak bugüne kadar eğitim faaliyetlerine vermiş olduğumuz katkıya bütün eğitim camiası yakından şahittir. Belediyecilik anlayışımızın esas temellerinden bir tanesi de eğitim faaliyetlerine yaptığımız desteklerdir. Hâl böyleyken sanki eğitim projelerini yavaşlatıyoruz ya da aksatıyoruz minvalindeki açıklamalar gerçekten de hakkaniyetle bağdaşmamaktadır. Eğitim faaliyetleriyle ilgili belediyemize yapılan başvuralar yürürlükteki mevzuatlara uygun olarak değerlendirilip, işleme konulmaktadır. Bu süreç içerisinde hiçbir kimseye ya da kuruma hukuk kurallarına hiçe sayarak bir ayrıcalık ya da farklı bir muamele yapmamız söz konusu olamaz. Ortahisar Belediyesi kurumsal yapısı ile her zaman eğitim projelerine desteğini ortaya koymuştur. Bu minvalde Avrasya Üniversitesinin de bizim belediyemizce reddedilen bir talebi de olmamıştır.Bundan sonra da hukuk ve yürürlükteki yasal mevzuat çerçevesinde işlemlerimizi yapmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Haber BK Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklık
Yukarı ↑